Zdjęcia Rudolfa Hoffmanna jun.

Rudolf Hoffmann jun.

Rudolf Hoffmann jun. >>>

Rozwój Gdańska w latach międzywojennych nie byłby możliwy bez udziału dziesiątek prywatnych firm budowlanych, które realizowały w tym czasie duże projekty finansowane przez różne fundacje. Jedną z takich firm była "Rudolf Hoffmann Söhne Baugeschäft" z siedzibą we Wrzeszczu przy Heeresanger 64 (Al. Legionów). Rudolf Hoffman urodził się w 1868 r. i do Gdańska przyjechał na początku XX w. Swoją firmę budowlaną założył już w 1911 r.  W 1921 r. jeden z synów Rudolfa Hoffmanna, urodzony w 1892 r., Rudolf junior założył własną firmę, która wyspecjalizowała się w budowie domów zarówno dla osób prywatnych jak i fundacji, takich jak "Daheim", "Arbeitsheim", "Volkssiedlung" oraz najbardziej znanej "Abbeg-Stiftung" , a także dla firm prywatnych jak "Siedlung A.G.". 

Firma budowlana Rudolfa Hoffmanna jun. w latach dwudziestych i trzydziestych zrealizowała wiele projektów we Wrzeszczu, na Siedlcach i w Oliwie czyli tam, gdzie powstawały nowe osiedla mieszkaniowe przeznaczone głównie dla urzędników niższego szczebla i dla klasy robotniczej. 

Rudolf Hoffmann jun. mieszkał na ul. Partyzantów 59, w domu z wielkim zegarem słonecznym na ścianie od strony ulicy. Prowadził dokumentację fotograficzną zrealizowanych przez swoją firmę projektów. Zdjęcia te udostępnił jego wnuk, dr Matthias Hoffmann. 

Rudolf Hoffmann jun. zamknął działalność w 1933 r. i wyemigrował do Eisenach, gdzie otworzył kolejną firmę budowlaną. Zmarł w 1966 r.

How to make a website - Click for more